KMSC7118VM1200
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
KMSC7118VM1200
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 464kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : StarCore
Clock Rate : 300MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 400-LFBGA (17x17)
Mfr : USA Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TJ)
Package / Case : 400-LFBGA
Interface : Host Interface, I²C, UART
Voltage - Core : 1.20V